O nas
O spółce

Data Invest jest firmą technologiczną z siedzibą w Toruniu. Koncentrujemy się na rozwoju zaawansowanych technologii, takich jak masowe przetwarzanie danych (big data), usługi obliczeniowe, rozwiązania IT w chmurze.

Głęboko wierzymy, iż pozyskiwanie danych, ich przetwarzania, a następnie efektywne wykorzystywanie stanie się niebawem podstawowym elementem budowania przewagi konkurencyjnej przez firmy w dzisiejszych niestabilnych czasach. Chcemy być na czele tej rewolucji. Nasz biznes podzielony jest na 3 dywizje:

  • Data Space – zaawansowane technologicznie, 3000 - metrowe Data Center zlokalizowane w Toruniu
  • Data Lab – miejsce w którym tworzymy i rozwijamy technologie związane z przetwarzaniem danych
  • Data Ventures – korporacyjny fundusz venture capital fund poszukujący przedsiębiorców z rewolucyjnymi ideami, którzy chcą wprowadzać je w życie

Firma powstała w 2009 roku pod nazwą Markom Invest Sp. z o.o.. W 2013 nastąpiła zmiana nazwy i formy prawnej na Data Invest Sp. z o.o. S.K.A. a samo przedsiębiorstwo przystąpiło do realizacji dynamicznego planu rozwoju w oparciu o rozwój autorskich technologii informatycznych, jak również dostęp do zaawansowanej infrastruktury technologicznej.

 

Data Invest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k.a. posiada status centrum badawczo-rozwojowego nadany przez Ministra Gospodarki z dniem 30-tego września. Status został nadany na podstawie ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej z 30 maja 2008 r.